Ekipy budowlane gruntownie zmieniają nawierzchnię jezdni, miejsc postojowych i chodników na ulicy Henryka Wieniawskiego w Stargardzie. Przebudowa odcinka od Szczecińskiej do Niewiadomskiego rozpoczęła się na początku kwietnia i ma potrwać do połowy sierpnia. Koszt inwestycji to 2 miliony 768 tysięcy złotych.

Efektem przebudowy będą nowe chodniki, nawierzchnia jezdni oraz ścieżka rowerowa. Powstaną także zatoki autobusowe i postojowe, wyniesione skrzyżowania, zjazdy do posesji, kanalizacja deszczowa, a także oznakowanie poziome i pionowe.

Połowę kosztów inwestycji pokrywa dofinansowanie pozyskane przez Powiat Stargardzki w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Pozostałą część zapewniły po równo samorządy powiatowy i miejski.

Fot. Tadeusz Surma