11 maja w Centrum Kształcenia Praktycznego w Stargardzie odbył się finał VII konkursu pn. „Najlepszy uczeń w zawodzie”. W imprezie wzięło udział 20 uczniów klas zasadniczych oraz technikum, którzy mieli okazję wykazać się specjalistyczną wiedzą w praktyce.

Uczniowie rywalizowali w zawodach: technik technologii drewna, elektryk, mechanik-monter maszyn i urządzeń, technik mechanik – użytkowanie obrabiarek skrawających, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz monter instalacji, sieci i urządzeń sanitarnych.

Rywalizacja była doskonałym treningiem przed egzaminami zawodowymi oraz możliwością sprawdzenia samego siebie jako przyszłego specjalisty w zdobywanym zawodzie.

Wśród zaproszonych gości byli: Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym Jerzy Hernet, Dyrektor ZS nr 1 Tomasz Korytkowski, Dyrektor ZSBT Zbigniew Hering oraz jeden z głównych sponsorów – właściciel firmy „Joan” Joanna Marszał. Fundatorem nagród był również Prezes Zarządu firmy „Elektra” Robert Bylewski.

Uczestnicy konkursu otrzymali cenne nagrody – sprzęt oraz elektronarzędzia.

Klasyfikacja uczniów w poszczególnych zawodach:

TECHNIK TECHNOLOGII DREWNA
1. Tomasz Krzysztofik