Za nami pierwszy Artfestiwal Stargard. Ideą wydarzenia był szeroki i nieodpłatny dostęp do sztuki, szczególnie w miejscach, które dotąd nie były z nią utożsamiane. Jednym z takich punktów było Starostwo Powiatowe przy ul. Skarbowej, gdzie w sobotę mieszkańcy mogli podziwiać wystawę obrazów pt. „Utracony czas” Doroty Kamińskiej.

Na dwudniowy ArtFestiwal złożył się szereg wydarzeń i działań artystycznych. W miniony weekend mieszkańcy mogli obcować ze sztuką w różnych, często nietypowych, miejscach. Artystów można było spotkać w domach kultury, na ulicy, w kawiarniach i restauracjach, kościołach czy obiektach zabytkowych. W programie były m.in. wystawy zdjęć, obrazów, rękodzieła, sztuki użytkowej, występy muzyków, spektakle teatralne i performance. Ideę i scenariusz wydarzenia opracowała artysta-plastyk Bernadeta Wdzięczna. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców.