Głównej zawartości

Bezpieczeństwo na drogach podczas zbliżających się wakacji oraz infrastruktura ścieżek rowerowych – to dwa z kilku tematów, które omówiono na XVI posiedzeniu Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 24 maja w starostwie.

Spotkanie rozpoczęło się wręczeniem dwóch aktów powołania do rady. Jej przewodnicząca, Irena Agata Łucka, przedstawiła nowego sekretarza - Roberta Szaumana, dyrektora Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem w starostwie. Do rady powołano także Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie, komisarza Artura Grendę. 

Na posiedzeniu przedstawiono statystykę dotyczącą zdarzeń drogowych w powiecie stargardzkim i omówiono obszary działania w ramach zadania „Bezpieczne lato na drogach”. Rozmawiano także na temat współpracy z Zachodniopomorską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Ważnym modułem posiedzenia było bezpieczeństwo rowerzystów. Mirosław Mazański zaprezentował rozwiązania z zakresu infrastruktury rowerowej, stosowane w Holandii, a następnie „pod lupę” wzięto ścieżki powiatu stargardzkiego. Szczególną uwagę członkowie rady zwrócili na bezpieczeństwo drogi rowerowej wzdłuż ul. Szczecińskiej, w kierunku jeziora Miedwie. Przewodnicząca Irena Agata Łucka wyszła z inicjatywą zorganizowania audytu wszystkich ścieżek rowerowych w powiecie. Takie działanie ma zostać podjęte jeszcze w czerwcu br. Spotkanie było również okazją do zaprezentowania projektu miejskiej sieci defibrylatorów „Stargard w Rytmie Twojego Serca”.