Głównej zawartości

Wiele słów uznania i podziękowań padło podczas uroczystości z okazji Dnia Strażaka w Stargardzie. 26 maja przed komendą odbył się apel, na którym wręczono odznaczenia, awanse i wyróżnienia. Doceniono tych, którzy na co dzień narażają własne zdrowie i życie, ratując innych.

O tym, jak niebezpieczna jest praca strażaków, przekonano się niedługo przed rozpoczęciem stargardzkich uroczystości. W Białymstoku, podczas akcji gaszenia pożaru, zginęło dwóch młodych strażaków. Ich pamięć uczczono minutą ciszy.

- 720 pożarów, 515 miejscowych zagrożeń i ponad 40 alarmów fałszywych w 2016 roku. Do 95 procent tych interwencji docieraliśmy w trakcie 15 minut – mówił Komendant Powiatowy PSP w Stargardzie st. bryg. Wojciech Siergiej.
 
Podczas uroczystości wręczono m.in. odznaki Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, dyplomy od komendanta głównego za szczególne zaangażowania w działania ratowniczo-gaśnicze, nagrody pieniężne i awanse na wyższe stopnie służbowe.

W stargardzkim święcie strażaków wziął udział Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Jacek Rudziński. Nie zabrakło również władz samorządowych. Podziękowania i życzenia strażakom przekazała Starosta Iwona Wiśniewska wraz z Zarządem.

Fot. Tadeusz Surma