Głównej zawartości

Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszyły się bezpłatne badania i porady zdrowotne w ramach XIII Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia. Sobotnia impreza na terenie Młodzieżowego Domu Kultury była podsumowaniem i zwieńczeniem miesięcznych działań podejmowanych w gminach.

Nowością podczas tegorocznych obchodów był osteobus, w którym można było wykonać badania w kierunku osteoporozy. Zamiast mammobusa towarzyszącego poprzednim edycjom, w tym roku zorganizowano dni otwarte w pracowni mammografii stargardzkiego szpitala. Badano też spirometrem, sprawdzano poziom cukru we krwi i ciśnienie. Na stoiskach mieszkańcy mogli skorzystać z wielu cennych porad, m.in. dietetyka. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zorganizowała loterię, a fundacja „Z nami bezpieczniej” prezentowała działanie defibrylatora AED.

Oficjalne otwarcie finałowej imprezy odbyło się w sali kominkowej MDK. Tam też panie ze Stowarzyszenia Amazonek „Stokrotka” zaprezentowały swój terapeutyczny taniec. Wydarzenie urozmaiciły występy artystyczne, w tym muzyczny popis orkiestry dętej Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie.

Stowarzyszenie było organizatorem Miesiąca Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia wraz z Powiatem Stargardzkim.

Fot. Tadeusz Surma