68 perełek polskiej i zagranicznej motoryzacji zabytkowej zaprezentowało się podczas X Miedwiańskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych. „Pokaz elegancji” tradycyjnie odbył się na ul. Wyszyńskiego i przyciągnął tłumy mieszkańców. Uwagę zwracały zarówno samochody, jak i stroje uczestników dopasowane do czasów, z jakich pochodzą pojazdy.

Oldtimery wyjechały w trasę, w sobotę z ulicy Skarbowej. Można było zobaczyć je m.in. w Dolicach, Lipianach i Pyrzycach. Do Stargardu dotarły z powrotem ok. godziny 16.00. Na ul. Wyszyńskiego kierowców muzycznie powitała orkiestra dęta Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie.

Zabytki na czterech kółkach z dużym zainteresowaniem oglądali nie tylko mieszkańcy, ale również przedstawiciele Powiatu Stargardzkiego i Miasta Stargard, gdyż to do nich należało rozstrzygnięcie konkursów na najlepszy pojazd i strój.

Decyzją Starosty Iwony Wiśniewskiej i pozostałych członków komisji, w konkursie „elegancja stroju” zwyciężyły Iwona Nitsche oraz Joanna Sobkowiak. Panie przyjechały samochodem Lincoln Continental Convertible z 1964 roku – to właśnie w takim modelu podróżował i został zastrzelony John F. Kennedy. Drugie miejsce za najlepszy strój Bawarczyków zdobyli Agnieszka i Marek Starzyńscy  (Mercedes W108 z 1966 r.), a trzecie Grażyna i Andrzej Kamińscy w stroju Francuzów (Renault 4CV z 1957 r.). W kategorii „elegancja pojazdu” wygrali Ewelina i Łukasz Nitsche (Jaguar Suffolk SS100)

Komandorem zlotu był Andrzej Nocen z Automobilklubu Stargardzkiego. Organizację wydarzenia wsparł finansowo Powiat Stargardzki.

Fot. Tadeusz Surma