Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie po raz kolejny zorganizowała społeczną debatę, której głównym celem była rozmowa o bezpieczeństwie. W piątek takie spotkanie odbyło się w Dolicach. Do udziału zaproszono najbardziej zainteresowanych – mieszkańców gminy, którzy mogli podzielić się swoimi uwagami i propozycjami.

W debacie uczestniczyła Irena Agata Łucka z Zarządu Powiatu Stargardzkiego, a także Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki. Poprowadził ją Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie mł. insp. Robert Nowak wraz z zastępcą kom. Arturem Grendą. Wśród specjalistów z policji znaleźli się również przedstawiciele prewencji. Na spotkanie przybyli radni, a  także mieszkańcy gminy Dolice, którzy nie pozostali obojętni na stan bezpieczeństwa w tym rejonie.

- Uczestnicy debaty podnieśli sprawy i problemy wpływające na poczucie komfortu i bezpieczeństwa w analizowanym rejonie. Omawiane zagadnienia głównie dotyczyły spraw porządkowych, a zdecydowana większość głosów wskazywała na  nieprawidłowości – w ocenie mieszkańców – w ruchu drogowym. Debata była również doskonałą okazją do przybliżenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji „Moja Komenda”, a także dzielnicowych i ich rejonów – informuje podkom. Łukasz Famulski.

KPP Stargard