Głównej zawartości

Według już nadesłanych sprawozdań, w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” wzięło udział ponad 70 tysięcy osób z całej Polski. Do akcji bicia rekordu w masowym czytaniu dołączyli również uczniowie z powiatu stargardzkiego. Akcję spektakularnie przygotowano m.in. w II Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Budowlano-Technicznym.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem ogólnopolskiej akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. W czerwcu 2016 r. 432 608 uczniów ustanowiło rekord w masowym czytaniu w jednym momencie. W tym roku, 1 czerwca, młodzież z całej Polski zebrała się o godz. 10.00 i wspólnie czytała – każdy to, na co miał ochotę. Uczniowie „Nowego” spotkali się na boisku szkolnym. Zaprezentowane zostały plakaty promujące czytanie, była chwila cichego czytania oraz słuchanie fragmentu powieści.

Do akcji w Zespole Szkół Budowlano-Technicznych włączyli się nie tylko uczniowie tej szkoły, ale również gimnazjaliści - w sumie 207 osób. Szkoła na ten czas zamieniła się w pociąg pełen książek.

Akcja w II LO:

Akcja w ZSB-T: