Najśmielsze oczekiwania przewyższyła frekwencja na wielkim festynie z okazji Dnia Dziecka, który odbył się wczoraj na terenie Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. Na uczestników spotkania czekało mnóstwo ciekawych atrakcji i otwarte drzwi komendy.

Stargardzcy funkcjonariusze po raz pierwszy na terenie Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zorganizowali wielki festyn z okazji Dnia Dziecka. Zaproszenie na wczorajsze spotkanie skierowane było zarówno do zorganizowanych grup placówek oświatowych z  powiatu stargardzkiego, jak i do indywidualnych odbiorców. Dla wszystkich odwiedzających zorganizowano wiele ciekawych atrakcji i stoisk.

W programie były między innymi gry i zabawy o tematyce bezpieczeństwa, dmuchany zamek i trampolina, zajęcia ze specjalistą kryminalistyki, pokazy tresury psów służbowych, Policja Konna, finały konkursów „Bezpieczne Wakacje” oraz „Młodość bez uzależnień”, pokaz broni Stargardzkiego Klubu Strzeleckiego Legion, stanowisko Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, stanowisko doboru do Policji, stanowisko Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, a także zwiedzanie komendy. Natomiast na tych wszystkich, którzy zgłodnieli bądź też dopadło ich pragnienie, czekała grochówka, słodkości oraz napoje.

Organizacja przedsięwzięcia możliwa była dzięki ścisłej współpracy z Powiatem Stargardzkim, Urzędem Miasta, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, Niezależnym Związkiem Zawodowym Policjantów, Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji IPA, a także Stargardzkim Klubem Strzeleckim Legion. Ponadto, jak zawsze wsparcia w aspekcie bezpieczeństwa na drodze i w jej pobliżu udzieliła firma Bridgestone Stargard.

podkom. Łukasz Famulski