Głównej zawartości

Dzięki współpracy Powiatu Stargardzkiego i Fundacji „Z nami bezpieczniej” ok. 800 osób wzięło udział w prezentacji programu „Stargard w rytmie Twojego Serca” oraz szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy z zastosowaniem defibrylatora AED. To jednak nie koniec. Kolejne spotkania w szkołach i nie tylko, odbędą się po wakacjach.

Inicjatorzy akcji – Ludmiła i Robert Sabadini, podziękowali dziś za poparcie akcji Staroście Iwonie Wiśniewskiej oraz Irenie Agacie Łuckiej z Zarządu Powiatu Stargardzkiego. Paniom wręczony został certyfikat przyznający Starostwu Powiatowemu tytuł „Instytucji z Sercem”.

Defibrylator AED to proste w obsłudze urządzenie, które za pomocą impulsów elektrycznych pomaga sercu wrócić do normalnej, regularnej pracy. Krótko mówiąc, może on uratować ludzkie życie. Program „W rytmie Twojego Serca” zakłada stworzenie sieci takich defibrylatorów w Stargardzie oraz prowadzenie szkoleń i spotkań propagujących wiedzę na temat pierwszej pomocy.

Akcji patronuje Starosta Iwona Wiśniewska. W ramach współpracy Powiatu Stargardzkiego i Fundacji „Z nami bezpieczniej” szkolenia odbyły się już w Zespole Szkół  nr 5 (200 uczniów i 15 nauczycieli), Zespole Szkół nr 2 (ok. 300 uczniów i 20 nauczycieli oraz 40 osób w ramach zawodów drużyn PCK) i w Starostwie Powiatowym (100 osób). Prezentację programu zorganizowano również dla członków Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (20 osób) oraz dla uczestników Finału Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia (ok. 100 osób). Łącznie udało się dotrzeć do ok. 800 osób.

Fot. Szkolenie w Starostwie Powiatowym / T. Surma