Głównej zawartości

Brązowa odznaka „Za zasługi dla sportu” dla Pani Ewy Kozak oraz zdobyte przez jej podopiecznych medale Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce szkół i ośrodków specjalnych zrzeszonych w Stowarzyszeniu „Sprawni Razem” – to kolejne sukcesy sportowe na koncie Zespołu Szkół Specjalnych w Stargardzie. Starosta Iwona Wiśniewska podziękowała dziś wszystkim za godną reprezentację powiatu.

Zawody odbyły się w dniach 3-4 czerwca na stadionie AWF w Krakowie. ZSS w Stargardzie reprezentowało troje uczniów i wszyscy wrócili z trofeami. 14-letnia Marta Kazidróg zdobyła pierwsze miejsce w biegu na 100 m w kat. dziewcząt gimnazjalnych (13:95 s), pierwsze miejsce w biegu na 200 m w kategorii kobiet starszych (29:19 s) oraz drugie w sztafecie kobiet 4x100 m.

13-letni Jakub Kownacki startował w kategorii chłopców gimnazjalnych na 100 m i zdobył trzecie miejsce. Również brązowy medal zdobył 16-letni Czesław Gawron, startując w biegu na 800 m w kat. chłopców gimnazjalnych.

W  zawodach wzięli udział uczniowie i absolwenci szkół specjalnych: gimnazjalnych i zawodowych z  dziewięciu województw oraz zawodnicy kadry polskiej w lekkiej atletyce.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Marta Kazidróg, która obroniła tytuł Mistrzyni Polski biegów krótkich z ubiegłego roku, poprawiając swoje wyniki o 0:30 s w biegu na 100 m i 1:10 s w biegu na 200 m. Startując w młodszej grupie, osiągnęła również lepsze wyniki od kobiet ze starszej grupy.

Ostatecznie zawodnicy reprezentacji zachodniopomorskiej zdobyli 19 medali, zajmując II miejsce w kategorii starszej i III miejsce w kategorii młodszej.

Uczniów ZSS wspierała ich opiekunka, pani Ewa Kozak. Jej wkład w sukcesy młodych lekkoatletów został doceniony podczas zawodów. Pani Ewie wręczono brązową odznakę „Za zasługi dla sportu”, przyznaną przez Ministra Sportu i Turystyki.

Tych wszystkich sukcesów miała dziś okazję pogratulować Starosta Iwona Wiśniewska. Pani Ewa Kozak i troje medalistów otrzymało od niej torby sportowe. W spotkaniu wzięła również udział Dyrektor ZSS Wanda Nowicka oraz Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym Jerzy Hernet.