Głównej zawartości

Mnóstwo atrakcji czekało w tym roku na wszystkich, którzy postanowili wziąć udział w Dniach Suchania. Impreza odbyła się w sobotę i przyciągnęła tłumy. Na scenie wystąpił m.in. Kamil Bednarek. Rozstrzygnięto też konkurs kulinarny „Smak Tradycji”, który wygrało sołectwo Słodkowo.

Uroczystego otwarcia i przywitania gości dokonała na Placu Rynek w Suchaniu Burmistrz Stanisława Bodnar. Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Publicznych w Suchaniu z programem taneczno-wokalnym oraz koło taneczne „Iskierki” działające przy Gminnym Domu Kultury w Suchaniu. Wystąpił również Zespół Ludowy Suchanianki oraz zespół coverowy Matomi.

W tym czasie można było degustować specjały przygotowane przez sołectwa, które brały udział w konkursie „Smak Tradycji”. Pierwsze miejsce zajęło Słodkowo, drugie Suchanówko, a trzecie Sadłowo. Nagrody wręczyła Starosta Iwona Wiśniewska.

Gwiazdą Dni Suchania był Kamil Bednarek. Uczestnicy imprezy wspólnie obejrzeli też mecz Polski i Rumunii, transmitowany na telebimie.

Później na scenie wystąpili również: Jan Zieliński z grupy Bolter, Czadoman, Endrju, grupa Volodja. Na zakończenie bogatego programu imprezy wystąpili Michał Gielniak i Jan Zieliński, którzy są częstymi gośćmi Dni Suchania.

Fot. Tadeusz Surma