W środę stargardzkie starostwo odwiedziła Grupa Rowerowa G7 z Kalisza. Miłośnicy turystycznej jazdy na rowerze opowiedzieli o swojej pasji Staroście Iwonie Wiśniewskiej oraz Irenie Agacie Łuckiej z Zarządu Powiatu. Ich 10-dniowa wyprawa tym razem skupiła się na urokach województwa zachodniopomorskiego.

Grupa G7 została założona wiosną 2015 r. przez siedmioro pasjonatów turystyki rowerowej. Pośród nich są krajoznawcy i hobbyści, uwielbiający wycieczki, rajdy i wyprawy. Część spędza w ten sposób czas na emeryturze, część łączy pasję z życiem zawodowym.

- Uczestniczymy w imprezach organizowanych przez np. jednostki samorządowe, lecz przede wszystkim opracowujemy własne trasy opatrzone bogatym programem krajoznawczym. Dzięki temu zgłębiamy wiedzę o odwiedzonych regionach i miejscach, powiększając przy tym własne zbiory i kolekcje. Rozpoznawalnym elementem G7 są koszulki w kolorze czerwonym opatrzone logo miasta Kalisza (w którym mieszkamy) oraz emblematem grupy i własnym imieniem – mówią o sobie.

Swoje przygody grupa opisuje na blogu g7kalisz.wordpress.com/blog. Wkrótce znajdzie się na nim relacja z wyprawy po Zachodniopomorskiem.