Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli wakacje. Zakończenie roku akademickiego tradycyjnie odbyło się w Stargardzkim Centrum Kultury, w obecności seniorów i zaproszonych gości. Jak przyznał prezes UTW Stanisław Bartosik, chętnych do uczestniczenia w zajęciach i wykładach cały czas przybywa.

W roku 2016/2017 w 26 sekcjach zainteresowań brało udział 501 osób. Zajęcia są różnorodne, każdy znajdzie coś dla siebie. W UTW działają m.in. sekcje informatyczne, plastyczne, turystyczno-krajoznawcze, językowe, taneczne.

Stanisław Bartosik podziękował za wspieranie działalności Uniwersytetu samorządom powiatu i miasta. Słowa uznania oraz życzenia dla studentów UTW kierowali również zaproszeni goście. Wielokrotnie podkreślano, że wiek nie jest żadną przeszkodą, aby realizować swoje pasje i być aktywnym.

Podczas uroczystości pożegnano trzech słuchaczy UTW oraz przedstawiono nowy zarząd na lata 2017-2020. Stanisław Bartosik dalej będzie pełnił funkcję prezesa.

Fot. Tadeusz Surma