Głównej zawartości

Uczennica Zespołu Placówek Oświatowych w Chociwlu, Agnieszka Ossolińska, 3 czerwca zajęła drugie miejsce w Ogólnopolskim konkursie plastyczno-historycznym „Piastowskie Pary”. Na konkurs, zorganizowany przez Muzeum Historii Polski w Warszawie, wpłynęło ponad 3 tysiące prac z całego kraju.

Zadaniem uczniów było sportretować wybraną parę królewską z rodu Piastów. Agnieszka namalowała Kazimierza Odnowiciela i Dobroniegę Marię. Przedstawiła ich w formie medalionu. Z ZPO wysłano 10 prac. Każdy z uczniów namalował portret innej pary królewskiej. Na lekcjach historii u Pani Grażyny Chudyk korzystano ze źródeł historycznych, inspirowano się legendami, a na lekcjach plastyki Pan Sławomir Nowicki zapoznawał uczniów z ikonografią, pocztem królów Polski, strojami z epoki średniowiecza, malarstwem miniaturowym i freskami.

Praca Agnieszki na stałe zawiśnie w dziecięcej galerii piastowskiego pocztu królewskiego obok innych portretów par królewskich w gmachu Muzeum Historii Polski na Cytadeli Warszawskiej.

Gratulujemy!