Głównej zawartości

Zmarł Jerzy Wąsiewicz, pomysłodawca i honorowy komisarz wystaw w starostwie. Był mecenasem sztuki, człowiekiem zaangażowanym w życie artystyczne miasta i powiatu. Dzięki niemu wielu utalentowanych twórców otrzymało szansę zaistnienia i dotarcia ze swoją twórczością do szerszego grona odbiorców.

W 2015 roku, podczas sesji Rady Powiatu Stargardzkiego, Panu Jerzemu wręczono akt nadania tytułu Honorowego Komisarza Wystaw w Starostwie Powiatowym.

Wystawy w holu urzędu organizowane są niemal od początku istnienia Starostwa Powiatowego. Raz w miesiącu prezentowane są dzieła nowego artysty. Pomysłodawcą i osobą, która wdrożyła pomysł w życie, jest właśnie Pan Jerzy Wąsiewicz – miłośnik sztuk plastycznych i współorganizator wielu przedsięwzięć artystycznych w powiecie.

Pan Jerzy zdradził wówczas, że sam również malował, a jego największą pasją była rzeźba, której, przez pracę zarobkową, nie mógł poświęcać dużo czasu. Ale to we mnie siedzi – mówił. – Mam worek pomysłów. Robiłem to wszystko z pasją i myślą zainteresowania młodych ludzi, nie tylko w mieście, ale w różnych gminach, gdzie nie ma takiego kontaktu ze sztuką.

Jego odejście to duża strata dla Powiatu Stargardzkiego.