Głównej zawartości

Dobry, skromny człowiek, społecznik, lekarz z powołaniem – takimi słowami można określić Panią Marię Lisowską, która podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta otrzymała medal Zasłużona dla Miasta Stargardu. Wśród wyrazów uznania znalazły się również podziękowania od Starosty Iwony Wiśniewskiej oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Ciacha.

Pani Maria Lisowska urodziła się w Warszawie, ale karierę zawodową rozpoczęła w Stargardzie. Tworzyła Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii stargardzkiego szpitala. Przez wiele lat była ordynatorem tego oddziału. W 1989 r. starania Pani Marii doprowadziły do utworzenia Poradni Leczenia Bólu Przewlekłego, późniejszej Poradni Paliatywnej. Mimo tego, iż w 2012 roku przeszła na emeryturę, wciąż niesie pomoc potrzebującym. Zajmuje się pacjentami w terminalnym stadium choroby nowotworowej, zabezpiecza anestezjologicznie pacjentów operowanych na zaćmę oraz pracuje w hospicjum domowym.

W trakcie swojej długoletniej praktyki lekarskiej dostrzegała nie tylko cierpienie i ból pacjentów, ale także wspierała swoją wiedzą i sercem rodziny osób chorych. Zawsze pogodna, uprzejma, oddana swoim pacjentom. Wśród mieszkańców cieszy się powszechnym uznaniem i szacunkiem.