Poradniki dla rowerzystów, odblaski, bidony i apteczki, ale przede wszystkim cenne porady, otrzymywali rowerzyści, którzy 1 lipca, między 9:00 a 12:00, przejeżdżali ścieżką w Zieleniewie. Akcję, w ramach projektu „Kręci mnie bezpieczeństwo” zorganizowała Komenda Powiatowa Policji wraz z Powiatową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Na drodze rowerowej w Zieleniewie utworzona została brama ze stoiskiem, na którym znajdowali się stargardzcy policjanci, przedstawiciele PRBRD, a także wspierający akcję strażnicy gminni z Kobylanki. W akcji uczestniczyli również: Pan Mirosław Mazański ze Stargardzkiego Porozumienia Rowerowego, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie kom. Artur Grenda, Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska oraz członek Zarządu Powiatu i jednocześnie przewodnicząca PRBRD Irena Agata Łucka.

Wszyscy napotkani rowerzyści otrzymywali gadżety i materiały, mające wzmocnić ich bezpieczeństwo na drodze. Były to m.in. poradniki, odblaski oraz apteczki. Policjanci chętnie odpowiadali na pytania i rozwiewali wątpliwości co do zasad prawidłowej jazdy.

Wydarzenie było również okazją do promowania roweru jako ekologicznego środka transportu w ramach kampanii  „Ekologicznie na dwóch kółkach – Bezpieczne Wakacje 2017”.  Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest zachodniopomorska drogówka i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Patronat nad akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo” objęli: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Powiat Stargardzki.

Fot. Tadeusz Surma