Polsko-niemiecki plener malarski, wernisaż oraz wystawy objazdowe – to założenia projektu „Bramy do Przyszłości”, który Powiat Stargardzki realizuje wspólnie ze Stowarzyszeniem Sztuk Plastycznych „Brama”. Na jego realizację samorząd pozyskał ponad 40 tysięcy złotych w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg VA.

Dwadzieścioro pasjonatów malarstwa z Polski i Niemiec spotka się podczas pleneru w Wisoli. Na początku sierpnia artyści będą poszukiwać inspiracji, doskonalić swój warsztat, wymieniać się doświadczeniami. Malarze-amatorzy będą pracować pod okiem profesjonalnych twórców. Ponadto, w poszukiwaniu pomysłów, wyruszą na wycieczkę szlakiem stargardzkich zabytków.

Pokłosiem ich wspólnej pracy ma być wystawa, której wernisaż zaplanowany jest podczas inauguracji 44. Ińskiego Lata Filmowego – 11 sierpnia. Następnie prace będzie można podziwiać podczas wystaw organizowanych w: Bramie Wałowej w Stargardzie, Bernau i Neubrandenburgu. Finisaż nastąpi w Starostwie Powiatowym w Stargardzie 29 listopada.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa  (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia – Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania).