„Twoja krew ratuje życie” – pod takim hasłem policjanci zachęcali dziś mieszkańców do oddawania krwi. Przed Komendą Powiatową Policji w Stargardzie zaparkował autobus będący mobilnym punktem poboru. Oprócz oddania krwi, była również możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku kostnego w bazie DKMS. Patronat na wydarzeniem objęła Starosta Iwona Wiśniewska.

W czasie wakacji zwykle zwiększa się liczba wypadków komunikacyjnych, a upały często wpływają na pogorszenie stanu zdrowia osób z chorobami serca i układu krążenia. Latem więc zapotrzebowanie na krew wzrasta, a jednocześnie jest to okres, kiedy dawców ubywa.

Krew oddało 25 osób, co oznacza, że pozyskano 11 litrów krwi. W bazie DKMS zarejestrowało się natomiast 10 potencjalnych dawców szpiku.

Akcję zorganizowała Komenda Powiatowa Policji oraz Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi SHDK RP.

Fot. Tadeusz Surma