W dalszym ciągu mamy do czynienia z oszustami, którzy próbują wykorzystywać łatwowierność i brak czujności zwłaszcza starszych i samotnych osób – ostrzega Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie. W ostatnim tygodniu odnotowano dziesięć prób wyłudzenia pieniędzy. Dwie osoby straciły oszczędności swojego życia.

- Na stacjonarne telefony starszych mieszkańców Stargardu wydzwaniają przestępcy usiłujący wyłudzić od nich pieniądze. Oszuści podają się za rzekomych wnuczków albo innych członków rodziny, policjantów CBŚP lub różnych funkcjonariuszy rozpracowujących szajkę oszustów, czy też informują o ataku hakerów na konta bankowe – informuje kom. Łukasz Famulski.

Niestety oszuści nie znają granic i wymyślają kolejne triki, którymi omamiają swoje ofiary, dlatego zachowajmy czujność wobec siebie i naszych bliskich.