Głównej zawartości

Utytułowana lekkoatletka WMLKS Pomorze Paulina Kaczyńska oraz jej trener Zbigniew Krzysiek byli dziś gośćmi Starosty Iwony Wiśniewskiej. Biegaczka opowiedziała o swojej pasji, łączeniu treningów z pracą zawodową i wyzwaniach na najbliższy czas. Starosta podziękowała za godną reprezentację powiatu.

Paulina Kaczyńska ma na swoim koncie wiele sukcesów. Jeden z nich odnotowała pod koniec czerwca 2017 roku we Francji, na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce. Polska zajęła na imprezie drugie miejsce. W reprezentacji była właśnie Paulina Kaczyńska, która w biegu na 5000 m zajęła wysokie, piąte miejsce. Ponadto, jest Mistrzynią Polski w biegu na 10000 metrów (Wieliczka 2015) oraz trzykrotną halową Wicemistrzynią Polski w biegu na 3000 metry (2014, 2015, 2016).

Paulina reprezentuje powiat stargardzki na mistrzostwach Polski, ale również na biegowych imprezach za granicą. Rzadko wraca bez medalu lub życiowego rekordu. Pasję do sportu łączy z codziennymi obowiązkami. Pracuje w wojsku. Jak przyznała, nie zawsze jest łatwo, często brakuje czasu na prywatne sprawy, ale swojego życia nie zamieniłaby na żadne inne. Swoją przyszłość planuje związać ze sportem.

Starosta Iwona Wiśniewska w podziękowaniu za godną reprezentację powiatu wręczyła biegaczce sportową torbę z gadżetami oraz upominek dla jej trenera. W spotkaniu uczestniczył także dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym Jerzy Hernet.