Głównej zawartości

Do 16 lipca potrwa XV Festiwal Teatralny Nastazin 2017. Warsztaty i spektakle tradycyjnie odbywają się w stodole u Państwa Mironiów. Wczoraj swoje interpretacje prezentował Teatr Emigatis działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Stargardzie. W dowód uznania za dotychczasowe sukcesy, zespół otrzymał tablet ufundowany przez Powiat Stargardzki.

Tablet dla zespołu od Starosty Iwony Wiśniewskiej przekazał na ręce Pani reżyser Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w starostwie Jerzy Hernet wraz z dyrektorem MDK Elżbietą Szumską.

Było to wyróżnienie za sukcesy odnoszone przez teatr, w szczególności za zajęcie pierwszego miejsca na IX Przeglądzie Małych Form Teatralnych Kotłownia 2017, który odbył się pod koniec maja w Szczecinie.

Ideą festiwalu „Teatr w stodole”, odbywającego się od 2003 roku w Nastazinie, jest łatwiejszy dostęp do sztuki teatralnej dla osób z mniejszych miejscowości. Młodzi aktorzy „przywożą” teatr do wsi, dzięki czemu jej mieszkańcy nie muszą jechać do dużych miast, żeby obejrzeć spektakl. Wydarzenie to również czas wytężonych warsztatów dla młodych aktorów.