Głównej zawartości

Blisko 2,5 miliona złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki otrzyma Powiat Stargardzki na budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 5 w Stargardzie. Pozyskane dofinansowanie w połączeniu z pieniędzmi zabezpieczonymi w budżecie samorządu, pozwoli zrealizować długo wyczekiwaną inwestycję.

Budowa sali przy „Piątce” ma kosztować ok. 5,6 mln zł. Ponad 3 miliony w latach 2018-2019 przeznaczy na ten cel Powiat Stargardzki, a 2 mln 490 tys. zł to kwota zewnętrznego wsparcia. Wniosek o dofinansowanie Zarząd Powiatu złożył w marcu br. Również na marcowej sesji Rada Powiatu uchwaliła Wieloletnią Prognozę Finansową, w której znalazła się ta inwestycja.  

Do czasu pozyskania środków zewnętrznych, Zarząd zlecił wykonanie dokumentacji projektowej oraz wizualizacji sali gimnastycznej. Wydane zostało także pozwolenie na budowę.

Listę pozytywnie zaopiniowanych wniosków, Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło w tym tygodniu. Dofinansowanie zostało przyznane w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej. Na wybudowanie lub wyremontowanie obiektów przyszkolnych w całej Polsce przeznaczono 245 milionów złotych.