„Polska to taka mniejsza Kanada” – zgodnie potwierdzali kanadyjscy żołnierze na zakończenie ponad trzyletniego, rotacyjnego szkolenia na terenie Polski. Uroczystość pożegnania z kanadyjskimi wojskowymi odbyła się 17 sierpnia br. w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.

W szeregu wspólnych ćwiczeń i manewrów poligonowych operacji „Reassurance”, odbywających się na terenie państw Europy Środkowo-Wschodniej (m.in. Estonii, Litwy, Łotwy, Rumunii) udział wzięło blisko tysiąc Kanadyjczyków.
Słowa szczególnego uznania dla żołnierskiego kunsztu, osiągniętych efektów szkoleniowych oraz posiadanej w Polsce bazy poligonowej wypowiedziano w obecności ambasadora Kanady Stephena de Boer-a oraz Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Jarosława Miki. Powiat Stargardzki reprezentowali Starosta Iwona Wiśniewska i Członek Zarządu Ireneusz Rogowski.

Fot. st.chor. Marcin CZERWIŃSKI