11 sierpnia podczas rozpoczęcia 44 Ińskiego Lata Filmowego odbył się pierwszy wernisaż prac malarskich artystów biorących udział w projekcie „Bramy do Przyszłości”.

Polsko-niemiecki projekt „Bramy do Przyszłości” jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa, na który Powiat Stargardzki dostał 40 tysięcy złotych dofinansowania z Funduszu Małych Projektów Interreg VA.
Wystawa prezentowana 11 sierpnia będzie miała charakter objazdowy. 17 sierpnia została pokazana w Bramie Wałowej w Stargardzie i będzie ja tam można obejrzeć do końca miesiąca. Otwarcia dokonali: Robert Sabadini – komisarz wystawy i Wiceprezes Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych „Brama” oraz Jerzy Hernet – Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym. Na wernisażu zaprezentowano krótki film z pleneru, który odbył się w dniach 1-12 sierpnia w ośrodku „Visola”.
Od 2 do 12 września będzie prezentowana w Bernau, a od 15 września w Neubrandenburgu. Finisaż nastąpi w Starostwie Powiatowym w Stargardzie 29 listopada.

Zdjęcia: Marek Fiszer