Głównej zawartości

Już po raz ósmy Stargardzkie Stowarzyszenie Klub Abstynenta „ALA” zorganizowało imprezę pod nazwą ZŁAZ PIECZONEGO ZIEMNIAKA pod patronatem Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej.

Spotkanie integracyjne odbyło się 26 sierpnia br. w Świetlicy Wiejskiej w Morzyczynie. W programie Imprezy znalazły się liczne atrakcje: konkurencje sportowe i plastyczne z nagrodami, pieczenie kiełbasek przy ognisku, zabawa taneczna i strefa gastronomiczna z pysznym bigosem, pajdą chleba ze smalcem, słodkościami i innymi pysznościami. Przez cały czas trwania spotkania można było skorzystać z rozmowy z terapeutą, a wspólne rozmowy między uczestnikami Złazu i dzielenie się doświadczeniami jest bezcenną częścią tej imprezy. Jest to też czas na spotkanie dla całych rodzin i pokazanie jak trzeźwienie i wprowadzanie zmian w życiu wpływa na funkcjonowanie całej rodziny, życie społeczne i nawiązywanie relacji. Jest to też propagowanie trzeźwego stylu życia i pokazanie jak zabawa na trzeźwo daje radość i satysfakcje z fajnie spędzonego dnia.
Tegoroczny Złaz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wzięło w nim udział 95 uczestników i został bardzo pozytywnie odebrany przez przyjaciół z grup samopomocowych jak i społeczność naszego powiatu, w szczególności rodziców z dziećmi. Imprezę wsparł finansowo Powiat Stargardzki.
Działania realizowane przez SSKA „ALA” skierowane są przede wszystkim do tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że można żyć godnie i szczęśliwie – i ich właśnie zaprasza Klub Abstynenta „ALA” do siedziby na ul. Warszawskiej 16 w Stargardzie, tel. 91 834-60-60, 698 615 315, strona internetowa www.stowarzyszenieala.stargard.pl, facebook: SSKA „ALA”.