29 sierpnia 2017 r. w Kolegiacie Najświętszej Marii Panny Królowej odbyła się Msza Święta w intencji emerytów, rencistów i inwalidów. Udział w niej wzięli przedstawiciele najwyższych władz związkowych, władz samorządowych, instytucji i organizacji współpracujących oraz członków i sympatyków Oddziału.

Następnego dnia w Stargardzkim Centrum Kultury Oddział Regionalny Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Stargardzie obchodził jubileusz 55-lecia działalności. Imprezę poprowadziła Pani Wanda Wysocka - Przewodnicząca Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Stargardzie.

Wśród osób, którym wręczono podziękowania za dotychczasową współpracę, za wsparcie dobrym słowem i za ogromny wkład pracy społecznej na rzecz drugiego człowieka była m.in. Starosta Stargardzki Pani Iwona Wiśniewska.  Po części oficjalnej, przemówieniach i wręczeniu podziękowań, przyszedł czas na występ  stargardzkich Chabrów oraz Kapeli z  Kamienia Pomorskiego i chóru emeryckiego z Polic.