Wystawa maszyn rolniczych, stoiska z produktami regionalnymi i tradycyjnymi województwa zachodniopomorskiego, przegląd kapel ludowych, korowód dożynkowych wieńców oraz wystawy rękodzieła – to tylko kilka z mnóstwa atrakcji zaplanowanych na najbliższy weekend w Barzkowicach. XXX edycja Targów Rolnych Agro Pomerania potrwa od 8 do 10 września. Zapraszamy!

Trzydniowe wydarzenie każdego roku przyciąga ok. 130 tysięcy osób. Ponad 900 wystawców z różnych branż prezentuje swoje oferty oraz służy fachowym doradztwem. Targowymi alejkami przechadzają się zarówno osoby zainteresowane branżą rolniczą czy hodowlaną, jak i rodziny z dziećmi, chcące miło spędzić wolny czas. Bo atrakcji na Barzkowickich Targach nie brakuje. Jest smaczne, „swojskie” jedzenie, tradycyjne i ekologiczne produkty takie jak: miody, chleby i wędliny. Są ciekawe wystawy, pokazy i koncerty. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Każdego dnia będzie można zapoznać się z ofertą firm i skorzystać z doradztwa rolniczego. Promować się będą gospodarstwa agroturystyczne, zagrody edukacyjne i wytwórcy produktów tradycyjnych. W programie są również wystawy malarstwa i rękodzieła ludowego. Nie zabraknie prezentacji skierowanych do hodowców. W tym roku zobaczymy m.in. psy myśliwskie, alpaki, ptaki hodowlane i ozdobne oraz bydło.

Podczas targów odbędą się imprezy sportowe, w których do zdobycia – tradycyjnie – będą puchary i nagrody ufundowane przez Powiat Stargardzki. Starosta Iwona Wiśniewska, która objęła wydarzenie honorowym patronatem, przyzna również dwie nagrody: dla najlepszej firmy oraz za najlepszy wyrób na tegorocznych targach.

Ponadto, w sobotę przy biurowcu ZODR od godz. 10:00 do 16:00 na stoisku DKMS będzie prowadzona rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego, w ramach Powiatowego Dnia Dawcy Szpiku. Zachęcamy do udziału.

Dokładny program targów:

Organizatorem wydarzenia jest: Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.