Głównej zawartości

W strugach deszczu zostały oficjalnie otwarte Targi Rolne "Agro Pomerania 2017".

Barzkowickie targi to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń rolniczych w kraju podczas których wystawcy z kraju i z zagranicy, wymieniają się doświadczeniem i nawiązują współpracę. Dlatego też nie może zabraknąć tu najnowocześniejszych maszyn i narzędzi rolniczych, a także wystaw bydła i innych zwierząt. Targi to również doskonała okazja dla mieszkańców, aby w atrakcyjny sposób spędzić wolny czas. Smaczne jedzenie i możliwość zrobienia zakupów tradycyjnych, lokalnych i regionalnych produktów, jak miody i soki, swojskie wypieki, rękodzieła, kwiaty i sadzonki to jedne z wielu powodów, dla których każdego roku targi w Barzkowicach odwiedza tyle osób niezależnie od pogody.
Targi tradycyjnie rozpoczęły się na sportowo. Dzieci i młodzież wzięły udział w biegach przełajowych. Nagrody oraz puchar Starosty Stargardzkiego w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wręczyła Iwona Wiśniewska Starosta Stargardzki. Została także wybrana Najlepsza Firma oraz Najlepszy Wyrób na tegorocznych targach. Nagrody Starosty Stargardzkiego w tych kategoriach zostaną wręczone w sobotę podczas uroczystego spotkania wystawców w Barzkowicach.
Organizatorem XXX - jubileuszowej edycji Targów Rolnych AGRO POMERANIA jest Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska.