Głównej zawartości

Tegoroczny jubileuszowy Jarmark Wsi Zachodniopomorskiej „Złota Dynia” trwał dwa dni.

Już po raz piętnasty można było podziwiać dynię najróżniejszych odmian. Przedstawiono również jej rozmaite zastosowania – w zupach, ciastach i przetworach. Ponadto zorganizowano  Przegląd Zespołów Muzyki Ludowej „Pomerania”, oraz VI. Regaty o Złotą Dynię. W jarmarku wzięli udział członkowie Zarządu Powiatu Stargardzkiego: Pani Irena Agata Łucka oraz Pan Ireneusz Rogowski.

Młodzi żeglarze z 5 powiatów wystartowali na Jeziorze Miedwie by zawalczyć o puchary i medale. Odbyło się 10 wyścigów i 9 meczów drużynowych eliminacji powiatowych w klasie Omega. Złote medale powędrowały do przedstawicieli Powiatu Drawskiego (UKS "Szkwał" Złocieniec). Srebro odebrał Powiat Stargardzki (MDK Stargard), natomiast brązowe medale pojadą do Powiatu Polickiego (UKS Fala w Trzebieży). Na czwartym miejscu uplasował się Powiat Szczecin II (Centrum Żeglarskie Szczecin), a na piątym Powiat Szczecin I (Centrum Żeglarskie Szczecin).
W klasie ISA407 zobaczyliśmy na wodzie pięć jachtów ze sternikiem. Na podium po złoto weszła Julia Lisowiec (UKS "Szkwał" Złocieniec), po srebro Jakub Kmiecik (UKŻ „Keja” Mirosławiec), a po brąz Hieronim Norkiewicz (UKS "Szkwał" Złocieniec). Klasę Optimist Race reprezentowało 11 sterników. Pierwsze miejsce zdobył Mateusz Kogiel (UKS "Szkwał" Złocieniec), drugie Maciej Mielczarek (MDK Stargard), natomiast trzecie Dominik Ilnicki (MDK Stargard).  W klasie Optimist Kadet na 9 sterników najlepszy okazał się Jakub  Urban (MDK Stargard). Drugie miejsce zdobyła Wioleta Paszkiewicz (UKS „Fala” Trzebież), a trzecie Jonatan Tomczak (Centrum Żeglarskie Szczecin). Aż czternastu żeglarzy wystartowało w parach w klasie Optimist Junga. Wioślarze dzielnie walczyli na wodzie, dzięki czemu złoto trafiło do Huberta Grzybowskiego i Fryderyka Niedzielskiego (MDK Stargard), srebro do Kosmy Wieczorka i Bartka Ciepluchy (MDK Stargard) a brąz zdobyli Kornela Duda i Nikodem Kowalewski (UKS "Szkwał" Złocieniec).

Sędzią VI. Regat o Złotą Dynię był Kapitan Jachtowy Tomasz Jachymek. Młodzi żeglarze otrzymali puchary i medale od delegatów Prezydenta Miasta Stargard, Starosty Stargardzkiego a także od przybyłych: Wójta Gminy Kobylanka, Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie i przedstawiciela Stowarzyszenia „Miedwie”.

Fot. T. Surma