Głównej zawartości

Celem projektu, który grupa koreańskich artystów realizowała w Polsce  było znalezienie punktów stycznych w historii i kulturze obu krajów. Na projekt składały się: pokazy performance, warsztaty i otwarte spotkania połączone z prezentacją materiałów wideo.

W ramach projektu odbyło się również specjalne spotkanie z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Stargardzie, podczas którego artyści mogli podzielić się wrażeniami i spostrzeżeniami związanymi z ich pobytem w Polsce.

Efektem  kilkudziesięciodniowego pobytu koreańskich gości w naszym kraju będzie film dokumentujący działania zespołu i współpracę z polskimi artystami w kontekście odwiedzanych miejsc: Kraków, Szczecin, Stargard, Poznań, Warszawa, Świnoujście oraz zbiór esejów autorstwa Park Kyeong Hwa i Gima Gwang Cheola.

Uczestnicy projektu:
Gim Gwang Cheol - artysta performer, wykładowca, organizator i kurator wielu międzynarodowych festiwali performance, twórca Akademii Sztuki Performance.
Park Kyeong Hwa - performerka, pisarka, autorka licznych publikacji.
Beak Zong Roc - filmowiec
Yu Myeong Sang - artysta fotografik
Antoni Karwowski - artysta wizualny, performer, niezależny wykładowca, organizator i kurator wielu międzynarodowych projektów
Teatr „Emigatis" w składzie:
Michalina Jakubiak- uczennica I LO  klasa II C,
Patrycja Czyżyk -uczennica I LO klasa III C,
Monika Kurosz -uczennica I LO klasa II E.

Fot. T. Surma