Głównej zawartości

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Ma on także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu.

Program obejmuje dzieci uczące się co najmniej w 4. klasie szkoły podstawowej oraz w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. O granty mogą ubiegać się szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie, biblioteki publiczne, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe i grupy nieformalne. Propozycje powinny pokazywać innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki. Dofinansowywane są projekty trwające od 2 do 4 miesięcy, a wysokość grantów wynosi od 2 tys do 8 tys zł.

W naszym powiecie w programie uczestniczy Szkoła Podstawowa nr5 w Stargardzie, której projekt pt: „„Geometryczny świat wokół nas” będzie realizowany od 01.10.2017 do 15.10.2017. Ma on  na celu między innymi rozwinąć wyobraźnię przestrzenną uczniów i pokonać „barierę” niechęci wobec geometrii, pokazać uczniom, że architekt to kreatywny matematyk, który bawi się przestrzenią. Na zajęciach pozalekcyjnych uczniowie wcielą się w architektów wnętrz, plastyków oraz projektantów dostrzegając piękno powtarzających się motywów matematycznych stworzą własne parkietaże i mozaiki . Zaprojektują, wykonają i zaprezentują geometryczną choinkę. Odbędą się zajęcia matematyczne "Zabawy z radosnymi sześcianami", a podczas spaceru uczniowie będą wyszukiwać i fotografować "Bryły w budynkach naszego miasta". Angażując rodziców przeprowadzone zostaną zajęcia praktyczne „Klasowa ekipa remontowa” efektem których będzie sporządzenie dokumentacji i kosztorysu na remont klasy. Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.