Głównej zawartości

Już po raz siódmy obchodzić będziemy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku przypadnie on 29.09.2017.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna, polegająca na organizacji szeregu zabaw, których kulminacją jest przeprowadzanie egzaminów zgodnie
z hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Młodsi sprawdzają „tabliczkową” wiedzę starszych kolegów w szkole oraz osób dorosłych poza szkołą.

Swój udział w akcji potwierdziła Szkoła Podstawowa nr5 w Stargardzie. W siedzibie placówki przy ul. Kuśnierzy 7 przygotowano wiele atrakcji. Uczniowie tworzą specjalne komisje i przepytują starszych kolegów z tabliczki mnożenia, jednak zgodnie z hasłem przedsięwzięcia dzieci będą również sprawdzać jak dorośli radzą sobie z - na pozór banalną - tabliczką mnożenia. Wszyscy chętni będą mogli przekonać się, na jakim poziomie są ich umiejętności mnożenia. Akcja skierowana jest do osób w każdym wieku. Ciekawy punkt, to wielki egzamin, w którym trzeba będzie się zmierzyć z pięcioma przypadkami mnożenia. Brak pomyłek zaowocuje zdobyciem certyfikatu pomyślnego zdania egzaminu  oraz słodkiego upominku . VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP 5, na który organizatorzy serdecznie zapraszają, potrwa od 8:45 do 13:30.