Głównej zawartości

W dniu 27.09.2017 w Zespole Szkół Nr 5 im  T. Tańskiego, odbyła się kolejna akcja poboru krwi pn. „Młoda Krew Ratuje Życie”. Tak jak poprzednie, zorganizowana została przez Rejonową Radę HDK PCK przy Oddziale Rejonowym PCK w Stargardzie, w składzie - Jerzy Bochenek, Andrzej Łoń, Renata i Marian  Wojtakajtis. Natomiast koordynatorami z ramienia szkoły były Panie Marzenna Sztuba oraz Dorota Kujawska,  pod których opieką uczniowie przygotowali poczęstunek dla swoich kolegów oddających krew.

Do akcji przystąpiło 36 uczniów, z czego po badaniach lekarskich zakwalifikowało się 30 osób, które podzieliły się cząstką życia w ilości 13500ml pełnej młodej krwi. W tej grupie po raz pierwszy krew oddało 15 uczniów. Dołączył do nich również były absolwent tej szkoły, a obecnie prezes wojskowego  klubu HDK PCK „SAPER” sierżant Jacek Łagiewka.
Tradycyjnie pobór krwi prowadzi Terenowa Stacja Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pod kierownictwem dr. Artura Szymczaka.

Młodzież oddającą krew odwiedziła Pani Starosta Iwona Wiśniewska, która patronuje akcjom prowadzonym w szkołach.

Do dnia dzisiejszego w XV edycji „Młoda Krew Ratuje Życie” udział wzięły już 3 szkoły: Zespól Szkól nr 1 ,Zespół Szkół nr 2 i Zespół Szkół Nr 5. Następne akcje odbędą  się w II Liceum Ogólnokształcącym im C.K. Norwida oraz w Zespole Szkól Budowlano Technicznych w Stargardzie.