„Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” – to hasło Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Dziś nadszedł dzień, w którym zapowiadane wcześniej Patrole Znawców Tabliczki Mnożenia wyruszyły na spacery po mieście. Patrole składały się z uczniów szkół podstawowych oraz ich nauczycieli. Pełne zapału dzieci egzaminowały starszych z wiedzy matematycznej.

Budynek Starostwa Powiatowego w Stargardzie odwiedziły patrole ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 5 ze Stargardu. Spośród pracowników starostwa uczniowie najchętniej przepytywali Panią Iwonę Wiśniewską – Starostę Stargardzkiego oraz Pana Waldemara Gila- Wicestarostę. Oboje wykazali się doskonałą znajomością tabliczki co zaowocowało uzyskaniem tytułu „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Fot. J. Biryłko, Powiat Stargardzki