W dniu 07.10.2017r na Hali OSiR w Stargardzie odbyły się XVII Okręgowe Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej Klubów Honorowych Dawców Krwi  Polskiego Czerwonego Krzyża województwa Zachodniopomorskiego pod patronatem Starosty Stargardzkiego Pani Iwony Wiśniewskiej.

Mistrzostwa zorganizowała Rejonowa Rada HDK PCK pod przewodnictwem Jerzego Bochenka oraz  Mirosław Kacprzak i Mariusz Dudojć  ze strażackiego Klubu HDK PCK „Płomyk” przy Powiatowej Państwowej Komendzie Straży Pożarnej.

W  mistrzostwach udział wzięło 5 klubów HDK PCK: Klub HDK PCK „Strażak” Goleniów, Klub HDK PCK „Dar Życia” Goleniów, Klub HDK PCK przy Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej  Szczecin, Wojskowy Klub HDK PCK „Saper” przy 2 Stargardzkim Batalionie Saperów, Klub HDK PCK „Płomyk” przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie.

Mistrzem Okręgu została drużyna Klubu HDK PCK „Saper” przy 2 Stargardzkim Batalionie Saperów, zdobywając puchar ufundowany przez  Starostę Stargardzkiego Panią Iwonę Wiśniewską.II miejsce przypadło członkom Klubu HDK PCK „Płomyk”, mistrzom okręgu z 2016r. Puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Pana Rafała Zająca wręczyła Pani Anna Hibner-Cierpicka.III miejsce wywalczyła drużyna Klubu HDK PCK „Dar Życia” z Goleniowa. Otrzymała puchar ufundowany przez Wójta Gminy Stargard Pana Kazimierza Szarżanowicza.

Najlepszym strzelcem został „Saper” Jacek Skórka. Otrzymał puchar ufundowany przez Bernarda Krupskiego z Koszalina, członka Kapituły Honorowej  Odznaki PCK przy Zarządzie Głównym PCK, który wręczył Przewodniczący Rejonowej Rady HDK PCK Jerzy Bochenek.

Najlepszym bramkarzem został  ”Saper” Paweł Łaszczuk, otrzymując  puchar ufundowany przez Prezesa MPGK Stargard  Pana Sebastiana Szwajlika, który wręczył Dyrektor Techniczny Piotr Tomczyk

Najmłodszym zawodnikiem był Krzysztof Biernacik z Klubu HDK PCK Dar Życia z Goleniowa.

Najstarszym zawodnikiem był Ryszard Sikora z Klubu HDK PCK Strażak Goleniów. Otrzymał puchar ufundowany przez Renatę i Mariana Wojtakajtisów członków Rejonowej Rady HDK PCK Stargard.

Najmłodszą drużyną okazała się drużyna z Klubu HDK PCK Dar Życia z Goleniowa. Otrzymała puchar ufundowany przez Prezesa PEC  Stargard Pana Andrzeja Haftmana, który wręczył Dyrektor Ekonomiczny Przemysław Łysoń.

Fot. T. Surma