Policyjni adepci kolejny już raz rozpoczęli  służbę na ulicach powiatu stargardzkiego. Funkcjonariusze, którzy niedawno ukończyli szkolenie podstawowe zdobywać będą doświadczenie zawodowe pod okiem policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie.

Adaptacja zawodowa policjantów trwać będzie ponad 50 dni. Na terenie powiatu stargardzkiego bierze w niej udział łącznie 8 policjantów, sześciu którzy niedawno rozpoczęli służbę w Policji i dwóch doświadczonych mundurowych z  Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie.

Adepci pełnią służby patrolowe, ale będą także brać udział w zabezpieczeniach imprez masowych. Pierwsze służby adaptacji zawodowej, które pojawiły się na ulicach powiatu stargardzkiego przyniosły już pożądane efekty.

Jedna z takich interwencji podjęta przez ww. dotyczyła uratowania 16-latki, która w środę  wieczorem  zamierzała popełnić samobójstwo. O zdarzeniu funkcjonariusze zostali powiadomieni przez rodzinę małoletniej. W konsekwencji mundurowi w lesie odnaleźli poszukiwaną, która chciała się powiesić.

Kolejna interwencja dotyczyła zatrzymania poszukiwanego 40-letniego stargardzianina, który za przestępstwo kradzieży skazany został na 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Takie służby możliwe są dzięki współpracy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie z Powiatem Stargardzkim i Urzędem Miasta Stargard oraz udzielonemu wsparciu finansowemu.