Głównej zawartości

Już po raz drugi obchodzimy w Polsce Dzień Krajobrazu, który przypada dziś – 20 października. W tym roku hasłem przewodnim jest „Nauka o krajobrazie”. Akcja organizowana jest z inicjatywy Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Wszyscy jesteśmy nierozerwalnie złączeni z otaczającym nas środowiskiem, współtworzymy je, mamy też na nie realny wpływ. To w jakim otoczeniu żyjemy wpływa na nasze samopoczucie, a także bezpieczeństwo. Urzekający krajobraz wokół nas nie tylko dostarcza pozytywnych wrażeń estetycznych, ale również motywuje do działania, inspiruje. To wszystko sprawia, że każdy z nas chciałby mieszkać w przestrzeni, w której dominuje piękno i harmonia.

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na fakt, iż otaczający nas krajobraz ma realny wpływ na jakość naszego życia, dlatego powinniśmy o niego dbać oraz współuczestniczyć w jego tworzeniu.

O tym, że w nasz powiat obfituje w miejsca urzekające swym krajobrazem nikogo przekonywać nie trzeba. Dlatego spacerujmy, czerpmy z niego inspiracje, dbajmy odpowiedzialnie o to co pozostawimy po sobie następnym pokoleniom.

Fot. Czesław Sikorski