Głównej zawartości

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”, powiedziała Wisława Szymborska. Te słowa w Stargardzie zdecydowanie kojarzyć  się muszą z takim miejscem , jak Książnica Stargardzka, która wczoraj obchodziła jubileusz 70-lecia swojej działalności.

Mieszcząca się w jednej z najpiękniejszych, zabytkowych kamienic w mieście Jubilatka zgromadziła w swoich murach wielu szacownych gości . W uroczystości wzięli również udział członkowie Zarządu Powiatu Stargardzkiego: Pani Iwona Wiśniewska, Pani Irena Agata Łucka oraz Pan Ireneusz Rogowski.

Przemówienia, gratulacje i podziękowania za dotychczasową pracę i osiągnięcia wypełniły salę, w której zebrali się wszyscy uczestnicy  jubileuszu. Dyrektor Książnicy, Pan Krzysztof Kopacki przedstawił cały zespół pracowników i podkreślił, że  że "to jest jego rodzina, ludzie bardzo bliscy jego sercu, bo jak się razem pracuje tyle lat, to nie może być inaczej". Każdy pracownik otrzymał pamiątkowy Exlibris.

Pani Starosta Iwona Wiśniewska nie szczędziła pochwał  zespołowi, ale wyraziła także słowa uznania dla jego lidera. Podkreślała, że obserwując ich pracę, dostrzega ogromną motywację.

Wszystkim przemówieniom, zarówno ze strony Dyrektora, pracowników książnicy, jak i zaproszonych gości towarzyszyła duża dawka humoru, więc często słychać było śmiech i gromkie brawa. Na koniec, wszystkich zgromadzonych oczarowały występy artystów z Art Cafe.