Głównej zawartości

Złe nawyki żywieniowe, zwolnienia z WF-u oraz nadmiar czasu spędzany przed komputerem to tylko niektóre przyczyny otyłości lub nadwagi u co piątego dziecka w wieku szkolnym. W odpowiedzi na ten problem 17 października rozpoczęła się rekrutacja do ogólnopolskiego programu „Drużyna Energii”. Ma on na celu zachęcić młodych ludzi do aktywności fizycznej.

Pierwsza edycja Drużyny Energii to zmagania piłkarskie oraz siatkarskie. Uczestnicy turnieju przez siedem miesięcy, od grudnia do czerwca, będą zachęcani do podejmowania sportowych wyzwań. W każdym miesiącu jury wybierze najbardziej zaangażowaną szkołę, do której przyjedzie drużyna ambasadorów i przeprowadzi turniej sportowych wyzwań oraz umiejętności.

Aby przystąpić do akcji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie DruzynaEnergii.pl. Może to zrobić nauczyciel lub dyrektor szkoły. Aby wejść do programu uczniowie muszą nagrać liczący nie więcej niż 120 sekund materiał wideo, w którym pokażą sportowy charakter swojej szkoły. Termin zgłoszeń mija 13 listopada. 100 szkół z najciekawszymi zgłoszeniami otrzyma zestawy strojów sportowych New Balance i weźmie udział w Drużynie Energii.

Na stronie internetowej www.DruzynaEnergii.pl raz w tygodniu ambasadorzy opublikują film z ćwiczeniami, które uczniowie będą musieli powtórzyć. Za każdy film z ćwiczeniami młodzieży szkoła otrzyma punkty, a najbardziej aktywne szkoły – zostaną finalistami projektu. Jest o co walczyć! Dla trzech najlepszych szkół nagrodą jest wyposażenie sali gimnastycznej. Organizatorzy przewidzieli też wyróżnienia indywidualne.

Szczegóły na stronie: http://druzynaenergii.pl/