Wczorajszą uroczystą mszą świętą, która odbyła się w Kolegiacie NMP Królowej Świata, zakończono peregrynację obrazu Matki Bożej Solidarności oraz Krzyża Nowohuckiego. W uroczystości wzięli udział między innymi przedstawiciele Powiatu Stargardzkiego. Obraz przybył do naszego miasta 30.09.2017roku i przez ostatni miesiąc gościł w parafiach stargardzkich.

Historia obrazu sięga stanu wojennego kiedy to w 1984 roku po raz pierwszy ks. Jerzy Popiełuszko zaprosił na Jasną Górę robotników. Przygotowując się do pielgrzymki, robotnicy z Białegostoku poprosili Macieja Artura Chacieja o namalowanie obrazu. Przedstawia on Matkę Bożą Robotników na tle biało-czerwonej flagi na której widnieją daty ważnych wydarzeń, zarówno tragicznych jak i chwalebnych 56 rok, 70, 76.

Fot. T. Surma