Głównej zawartości

Sekcja turystyczna Zespołu Szkół nr 5 w Stargardzie ma na swoim koncie ponad dwudziestoletnie starty w  centralnym finale Ogólnopolskiej Olimpiady Turystyczno -Krajoznawczej LZS.

Szeroki zakres wiedzy  turystycznej i umiejętności  praktycznych typu topografia  to  nie lada wyzwanie. Co roku  ponad sto osób  z całej Polski jako reprezentacje wojewódzkie i powiatowe  rywalizuje o podium. Uczniowie i absolwenci  ,,Piątki '' od lat kilkunastu  niezmiennie zajmują indywidualne i drużynowe  pozycje medalowe. Aby tego dokonać należy posiadać szeroką wiedzę o walorach turystycznych Polski ze szczególnym uwzględnieniem Karpat, historii Unii Europejskiej , geografii wybranych europejskich krajów, topografii, pierwszej pomocy i  poradzić sobie  w marszu na orientację. W tym roku była to prawie dziesięciokilometrowa trasa po Zakopanem   na szlaku  najciekawszych zakątków. Program krajoznawczy  jest zawsze wzbogacony o  wyprawy , które pozostawiają  niezapomniane wrażenia i wspomnienia jak np.-Dolina Strążyska i Sarnia Skała.

Tegoroczne sukcesy to 2 miejsce jako drużyna szkolna i reprezentacja powiatowa oraz 4  miejsce  w klasyfikacji wojewódzkiej.

Reprezentacja z ZS Nr5 pojechała do Zakopanego dzięki dofinansowaniu Powiatu Stargardzkiego.

Fot. ZS Nr5