Kolejny wernisaż prac malarskich w Stargardzie odbył się w piątek 10 listopada w SCK. Tym razem autorstwa Pani Marii Proskurowskiej. Wystawa przyciągnęła wielu miłośników sztuki.

Pani Maria Proskurowska swoją pasję do malowania rozwija od dziecka. Jako 10 latka uczyła się malarstwa w DKDiM w Stargardzie. Należała do grupy ,,Indygo" w Kołbaskowie. Uczęszczała na zajęcia malarskie w Stargardzkim Centrum Kultury. Obecnie jest członkiem grupy malarskiej ,,Malachit'' przy Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie.

Tematyka prac artystki jest różnorodna. Pośród prac znajdują się pejzaże, natura- kwiaty, drzewa, woda, a także abstrakcje. Tworzy je za pomocą różnych technik takich jak olej, akwarela, akryl, pastel, batik.

Wystawę obejrzała znana z zamiłowania do sztuki Pani Iwona Wiśniewska Starosta Stargardzki.

Fot. T. Surma