Głównej zawartości

Od środy choć symboliczną to jednak oficjalną służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie pełni maskotka. Postać „Policjanta Ruchu Drogowego”, który jeszcze nie posiada imienia zakupiona została przez Powiatową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Stargardzie przy współpracy z WORD w Szczecinie. Propozycję imienia można składać dziś do północy.

Świeżo upieczony funkcjonariusz stargardzkiej Policji - maskotka orła, choć jeszcze nie posiada imienia, nie stroni od pracy i ma pełne ręce roboty. Nasz powiatowy orzeł wraz z przedstawicielami Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Komendy Powiatowej Policji odwiedził  grupy „Malinek” i „Jagódek” w filii Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Stargardzie. Dzieci wykazały się niemałą wiedzą między innymi o poprawnych zasad zachowania podczas  podróżowania samochodem. Bezbłędnie wymieniały konieczność zapinania pasów, korzystania z fotelików samochodowych, a także noszenia elementów odblaskowych podczas ruchu pieszego.

I właśnie w takie elementy w postaci kamizelek i zawieszek odblaskowych wyposażone zostały przez  Panią Irenę Agatę Łucką oraz insp. Roberta Nowaka. Wszyscy milusińscy z radością, choć czasami nieufnie, przywitali maskotkę, chętnie przybijali piątkę, a nawet przytulali Orła Policjanta.

Zarówno strój orła jak i elementy odblaskowe zostały zakupione przez Powiat Stargardzki oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie.