Parafia Greckokatolicka w Stargardzie obchodziła w dniach 17-18 listopada br. 60-rocznicę swojego istnienia oraz 70-rocznicę akcji „Wisła”. Parafia w Stargardzie istnieje od 1957 roku, a jej pierwszym duszpasterzem był ks. Włodzimierz Borowiec. Obchody rozpoczęły się w piątek uroczystymi nieszporami poprowadzonymi przez bp Włodzimierza Juszczaka. Do modlitwy włączył się abp Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko – Kamieński.

Następnego dnia odbyła się uroczysta Liturgia pod przewodnictwem ks. bp. Włodzimierza Juszczaka. W uroczystości wzięli udział Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, Prezydent Miasta Rafał Zając, konsul honorowy Ukrainy w Szczecinie Henryk Kołodziej, poseł na Sejm RP Michał Jach, oraz licznie zgromadzeni wierni parafii. Pani Starosta oraz Pan Prezydent otrzymali podziękowania za ufundowanie witraży do cerkwi.

Po Eucharystii dzieci i młodzież pod kierunkiem nauczycielki języka ukraińskiego Iwony Marciszak zaprezentowały program muzyczny. Na zakończenie uroczystości odbyło się poświęcenie krzyża i tablicy pamiątkowej przez stargardzką cerkwią.

Fot. T. Surma