Głównej zawartości

Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Stargardzie informuje o problemach związanych z uruchomionym 13 listopada br. zmodyfikowanym systemem informatycznym Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0).

Uruchomienie systemu miało w znaczącym stopniu podnieść jakość realizowanych zadań związanych z dopuszczeniem (rejestracją) pojazdów do ruchu. Na razie – po dwóch tygodniach funkcjonowania systemu – Ministerstwo Cyfryzacji potwierdziło, że cel nie został zrealizowany. Wręcz przeciwnie, uruchomienie systemu doprowadziło do niewydolności pracy wydziałów komunikacji, w tym także naszego. Zaistniały problem widać w danych statystycznych, dla przykładu - liczba zarejestrowanych pojazdów w naszym powiecie spadła o około 40%. Także inne usługi komunikacyjne realizowane są w trybie awaryjnym, polegającym głównie na odręcznym wpisywaniu danych, co znacznie wydłuża czas oczekiwania na załatwienie sprawy.Na powyższe utrudnienia nakłada się wzrastająca frustracja i niezadowolenie ze strony klientów urzędu.
Ministerstwo Cyfryzacji informuje o bieżącym identyfikowaniu wszystkich problemów związanych z działaniem systemu i zapewnia o podejmowaniu skutecznych działań, które pozwolą w efekcie udrożnić pracę wszystkich wydziałów komunikacji.
Za zaistniałe utrudnienia pragniemy serdecznie przeprosić wszystkich klientów naszego urzędu. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i cierpliwość, za co z góry dziękujemy.