Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie przeprowadzili konsultacje społeczne, w trakcie których omówili oczekiwania użytkowników aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Spotkanie było również okazją do omówienia bezpieczeństwa w centrum miasta, a także rozstrzygnięcia konkursu na imię powiatowej maskotki.

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie zorganizowała konsultacje społeczne dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, które odbyły się wczoraj w  Stargardzkim Domu Kultury Kolejarza przy ulicy Szczecińskiej 17. W spotkaniu uczestniczyli między innymi Pani Iwona Wiśniewska Starosta Stargardzki, Pani Irena Agata Łucka Przewodnicząca Powiatowej Rady BRD, Pan Jacek Fabisiak Reprezentujący Prezydenta Miasta Pana Rafała Zająca, a także burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu stargardzkiego, przedstawiciele służb oraz wiele innych osób, które nie pozostały obojętne na stan bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród obywateli. Od czasu jej funkcjonowania, przez kilkanaście miesięcy pozwoliła Policji poznać opinie i oczekiwania jej  użytkowników. O tym, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest doskonałym narzędziem, które szybko i czytelnie pozwala wskazać zaobserwowany problem związany z bezpieczeństwem w różnych dziedzinach nikogo już nie trzeba przekonywać.

Wczoraj ogłoszono także rozstrzygnięcie konkursu na nazwę nowej maskotki policyjnej, która wraz z policjantami będzie prowadziła działania profilaktyczne na terenie całego Powiatu Stargardzkiego. Znany dotychczas bezimienny orzeł, który zakupiony został przez Powiatową Radę BRD od wczoraj nazywa się „Komisarz Inek”.

Chcesz wiedzieć, czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Możesz mieć na to wpływ! Podziel się swoimi spostrzeżeniami! Reaguj na zagrożenie!
Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wejdź na stronę internetową Policji: www.zachodniopomorska.policja.gov.pl.