Głównej zawartości

Szybko zapadający zmrok oraz poranne ciemności, to czas kiedy w rejonie dróg jest  niebezpieczniej, dlatego stargardzcy policjanci wraz z Powiatową Radą BRD oraz przedstawicielami poszczególnych gmin wspierani w działaniach profilaktycznych przez maskotkę komisarza Inka przekazali mnóstwo elementów odblaskowych.

Od listopada br. na terenie Powiatu Stargardzkiego w działaniach profilaktycznych aktywnie uczestniczy zakupiona przez Powiatową Radę BRD policyjna maskotka. Komisarz Inek, bo tak nazywa się powiatowy orzeł, wspólnie z policjantami stargardzkiej komendy oraz przedstawicielami powiatu stargardzkiego, a także Urzędu Gminy Ińsko, Chociwel i Stara Dąbrowa odwiedzili mieszkańców tych miejscowości i przekazali elementy odblaskowe.

Chusty, kamizelki, opaski, zawieszki, breloki oraz gadżety na rower, które zwłaszcza teraz w porze jesienno – zimowej przyczynią się do poprawy widoczności, a poprzez to bezpieczeństwa, organizatorzy  akcji przekazywali wszystkim napotkanym na drodze osobom.

Dodatkową atrakcją było spotkanie z Komisarzem Inkiem, który wpajając podstawowe zasady bezpieczeństwa wzbudzał emocje zwłaszcza wśród najmłodszych.

Kolejne spotkanie już 6 grudnia w Suchaniu, Dobrzanach i Marianowie, natomiast mieszkańców Kobylanki, Witkowa i Dolic policjanci odwiedzą 13 grudnia. Zainteresowanych zapraszamy już teraz.